Milan Pipal vystřídán v čele ROP

před šesti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Novým předsedou výboru Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad (ROP) se stal náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek(KSČM). V jeho čele nahradil svého stranického kolegu Milana Pipala, který tuto funkci zastával od konce listopadu 2014. V souvislosti s ROP se stále vyšetřuje několik korupčních kauz, Pipal se ale do jeho čela dostal až poté co měl úřad problémy. Za velký úspěch považuje obnovení programu. „Pokud by ke znovuspuštění programu nedošlo, pocítily by to především obce, na které připadla velká část zbývajících prostředků,“ říká Milan Pipal.

 

Za celou dobu své existence ROP Severozápad podpořil částkou vyšší než devatenáct miliard více než pět set projektů. V Žatci to byla například realizace Chrámu chmele a piva, rekonstrukce části papíren, stadionu Mládí a také autobusového nádraží. Nyní úřad postupně svou činnost ukončuje, odešla z něj již přibližně polovina zaměstnanců a další ho budou opouštět i nadále, k 1. červenci by měl jejich počet klesnout na třicet sedm. „Děláme všechny ukončovací práce vůči Evropské komisi. Především závěrečnou zprávu a výkaz výdajů, to jsou základní věci. Pak máme další povinnosti vůči příjemcům, kteří stále mají povinnost udržet projekty v chodu, takže nám dávají své monitorovací zprávy a my chodíme na kontroly,“ popsala nynější činnost ředitelka úřadu Jana Hlavicová.
V současné době viní kriminalisté v nové kauze ROP Severozápad 24 lidí z poškozování finančních zájmů Evropské unie. Vyšetřování se týká především období do roku 2011. Mezi obviněnými je nyní i bývalá ústecká hejtmanka za ČSSD Jana Vaňhová, ředitel Krajské zdravotní Petr Fiala (ODS) nebo Jiří Červinka, který vedl úřad ROP Severozápad několik měsíců v roce 2011 jako pověřený ředitel.
Pro období 2014 až 2020 nahradil ROP Integrovaný regionální operační program (IROP), který je řízen ministerstvem pro místní rozvoj.

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: