Slon na pěší zóně dostal pokutu

před čtyřmi roky  |  Zprávy |   15 komentářů

slon-na-prallsk-145-nahled Louny – „Slon na pěší zónu nepatří,“ odůvodnil zástupce ředitele Miloslav Malý postup městských strážníků, kteří dali chovateli z cirkusu Bob Navarro – King, který v minulém týdnu v Lounech hostoval, pokutu. Slonice Tembo vzbudila v ulicích města veliké pozdvižení, ale svého krotitele Franze na slovo poslouchala. Více snímků z procházky slona centrem Loun najdete zde.

Největší radost z něj měly děti, které mu ochotně dávaly do jeho chobotu chleba, ovoce a zeleninu. Jak vysokou pokutu cirkusáci dostali, se nám nepodařilo zjistit. Každopádně kolemjdoucí, kteří se přišli podívat na chvilkovou atrakci Loun, jen nevěřícně kroutili hlavami. Starší paní podotkla, že ani zábava pro děti strážníky neodradí. „Trošku nás chování městské policie zamrzelo, ještě navíc ve městě, kde mám své kořeny. Nikde jinde jsme se s tímto nesetkali,“ sdělil redakci majitel cirkusu Bohumil Navrátil.

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

1 | perc @ | před čtyřmi roky

Odůvodnění

Rád bych věděl, jak uložení pokuty strážnící odůvodnili.
Panu Malému zřejmě chybí zdravý rozum. Trochu porozumění by neškodilo.

reagovat

2 | Malý @ | před čtyřmi roky

Pokud se právě rozumný člověk podívá na fotografie, jak blízko slon byl u malých dětí, jak blízko byly jeho obrovdké kly a jak snadno, možná i pomalým pohybem, nechtěným, by mohlo dojít ke zranění. potom by všichni poukazovali, co dělala městská policie, že příhlížela několikatunovému slonu jak se prochází po pěší zóně, která je určeně niko-li pro vedení a hnaní zvířat ,ale pro chodce. Právě za porušení zákona č. 361/2000 Sb. byla uložena bl. pokuta. Myslím, že propagace slona mohla proběhnout i mimo pěší zónu a trochu opatrnosti ze strany majitelů slona by neškodilo.

reagovat

3 | fajnsmekr @ | před čtyřmi roky

Souhlas, ale....

Pane Malý, nelze jen souhlasit. Jen by mě zajímalo, jak uložená pokuta ochránila malé děti před sloními kly. Stačilo jen majitele se slonem vykázat z pěší zóny s upozorněním, že když se to bude opakovat, přijde pokuta. Bohužel městská policie je nejrazantnější v případech, kdy by měla projevit porozumění. A nejbenevolen­tnější, když si situace žádá razantní zásah.

reagovat

4 | perc @ | před čtyřmi roky

Děkuji

Děkuji za komentář. Lépe bych to neřekl.
Přesně toto jsem měl původně na mysli.

reagovat

5 | Cihelák @ | před čtyřmi roky

Mohu vědět ....

[2] Malý: v čem konkrétně byl porušen Zák. 361/2000 Sb ?

reagovat

6 | Malý @ | před čtyřmi roky

I ukládání blokových pokut jako takových je samozřejmě sankce a záleží na strážníkovi jak situaci – páchání přestupku posoudí, zda je postačující domluva nebo právé zmíněná bloková pokuta. Nemohu souhlasit s Vaším názorem ohledně benevolence strážníků, kteří max. rychle reagují na každé oznámení či upozornění občanů. Samozřejmě nejvíce jsou na očích občanům přes den, kdy řeší běžné a častě přestupky, což se některým občanům nelíbí, protože právě oni např. spáchali přestupek – porušilio zákon a často poukazují na to, aby si strážníci raději všímali jiných věcí. Strážník pokud zjistí jakéko-li proptiprávní jednání je povinen konat.Souhlasímm že případ se slonem mohl být řešen případně i domluvou, nic méně nelze strážníkům vytknout uložení blokové pokuty, protože porušení pravidel na peší zóně patří k těm závažnějším dopravním přestupkům.Sa­mozřejmě slon není vozidlo, nicméně i vedení a hnaní zvířat má v duchu zákona č. 361/2000 Sb.svá pravidla a povinnosti.Ty byly v tonmto případě porušeny. Pokud by slona vedli po jiné komunikaci nebo pro něj na základě povolení z MÚ vyčlenili ohrazený prostor na Mír. nám. kde by si jej rodiny s dětmi mohli zcela jistě bezpečněji a z blízka prohlédnot, bylo vše v pořádku.

reagovat

7 | Cihelák @ | před čtyřmi roky

Takže....

[6] Malý: vzhledem k tomu , že jste na zcela konkrétní otázku (5) žádnou jednoznačnou a konkrétní odpověď neuvedl , mne toto ujistilo o tom , jak funguje organizace jménem MP Louny , což v článku uvedená situace zřetelně ilustruje. Aby mohl být někdo pokutován za přestupek , musí se tohoto svým jednáním dopustit a přestupek spáchat tím , že poruší zákon – tedy konkrétní ustanovení zákona. Jak je patrno , jsou zřejmě strážníci ,resp.celá MP včetně vás de facto víc než zákon sám. Proč tedy máme v ČR vlastně zákony??

reagovat

8 | fajnsmekr @ | před čtyřmi roky

Kecy

To jsou, pane Malý, takové všeobecné žvásty. Nicméně i tak jste přiznal, že strážník mohl vše řešit domluvou, bez pokuty. A teď jsme, podle mě, u jádra problému. Městská policie má v rozpočtu, na straně příjmů, plánované peníze z pokut. Proto je úmyslem hlavně pokutovat. A samozřejmě je jednoduší zkásnout majitele cirkusu nebo řidiče, který zastavil zadním kolem na žluté čáře, než partičku cikánů sedících na Mírovém náměstí na lavičce a odhazující vajgly, které pak musí někdo za peníze z městského rozpočtu uklidit. Proto se ptám, jestli to není tajné. Pane Malý, kolik má MP Louny plánováno v rozpočtu na letošní rok vybrat na pokutách?

reagovat

9 | Malý @ | před čtyřmi roky

Pro Cuiheláka – strážníci nejsou a nemohu být více než zákon Prušení ustanovení o vedení a hnaní zvířat si můžete najít v zákoně č. 361/2000 Sb.
Pro fajnsmekra – normální a myslící zcela jistě pochopí mé výše uvedené vyjádření. Budete se divit, nepořádek nedělají jen Romové a MP postihuje i tak drobné přestupky, jako je odhazování nedopalků – i vy by jste zcela jistě neodhodil nedopakel na svém vlastním pozemku, zeleni apod. Strážníci řeší tedy i nepořádek ve městě,který zase dělají občané. Ne za vše mohou strážníci. Mohu Vás ubezpečit, že v rozpočtu města není v plánu ani koruna z bl. pokut městské policie.
Chci Vás požádat až uvidíte partičku jak tropí nepořádek, zavolejte 156, a tím alspoň malou měrou přispějete k pořádku a klidu ve městě,o který se snaží Mp,PČR a věřím že i většina občanů našeho města.

reagovat

10 | FANTOM @ | před čtyřmi roky

Pan maly

[9] Malý: Dovolim vam zatleskat jelikoz vaše linka 156 je super kdyz pred imeperiem v podebradove ulici lidi nicili zaparkovane moje osobni vozidlo tak nikdo nedojel teda dojel az kdyz bylo po vsem a to tu byl kamerovej system a prej kdyz je mhla tak nic nevidite no obic webkamera je teda lepsi nez to co mate vi ??? pride mi ze mestky policista v lounech jen prudy lidi bez toho aby jim dali pokutu bez duvodne… ale večiho problemu se boji a kdyz jsme u pokut co psy ve měste proc jsou vsude vykali ?? to nikdo neresi no nic nebudu se hadat je to vaše vec ..Ale pride mi ze městka policie teda spise mladi hoši uvas se bojej toho aby je nikdo nenapad jeste ze tu jsou jini

reagovat

11 | fajnsmekr @ | před čtyřmi roky

Rychlí bývají jindy

Měšťáci bývají rychlí v jiných případech. Třeba když někdo zastaví na 5 minut v centru tam, kde si musí koupit parkovací lístek. To je totiž zásadní přestupek, proti kterému je třeba razantně zakročit a uložit blokovou pokutu. Účastníci diskotéky posilněni alkoholem ničící něčí majetek nejsou při zásazích žádaní. Pane Malý, ještě k pokutám a jejich zapojení do rozpočtu. Pokud je tedy nemáte plánovány v příjmech, jak je vykazujete a kde peníze z pokut končí?

reagovat

12 | FANTOM @ | před čtyřmi roky

:D

[11] fajnsmekr: Asi ták no ale co kdybi aspon bylo vše ok to by bylo a pokuty jsou fain mohly by aspon koupit webkamerky :D

reagovat

13 | Malý @ | před čtyřmi roky

Pro fajnsmekra:
Pokud jste plnoletý, jistě jste volil do zastupitelstva města. To pak vydává jako orgán zastupující město Louny, tedy i Vás, vyhlášky, rada města vydává nařízení. Městská policie byla zřízena v r. 1992, Za dobu více jak 20 let vykonali strážníci obrovský kus práce. Za tím si stojím a lze to doložit. Zakročovalo se proti rváčům ale i těm, kteří narušují veřejný pořádek. Strážník je povinnen plnit úkoly ze zákona. Tedy musí řešit mimo jiné i dopravní přestupky a také provádí namátkové kontroly dodržování nařízení obce ohledně parkovacích automatů. K druhé části otázky uvádím, že peníze vybrané z uložených blokových pokut nijak zásadně nepozmění rozpočet města. Tyto peníze jsou pak případně použity ve prospěch občanů města – na opravy chodníků, komunikací, pro sportovní kluby¨atd.. O tom ,kam půjdou tyto finanční protředky a jak se správně budöu investovat, tedy i ve Váš prospěch, nerozhoduje vedení MP ale zastupitelstvo. Neděljte stále ve strážníků strašpytli, kteří pouze pokutují občany ) pouze ty, kteří porušili zákonm nyřízením vyhlášku)Kdyby se každy občan choval spořádaně, vážil si majetku města ( najíždění aut na hodník, vyhazování odpadu mimo odpadní nádoby, ničení laviček apod,) Strážníci by nemuseli ukládat žádné blokové pokuty. Mohu Vás ubezpečit, že strážníci, pokud je důvod, řeší přestupky i domluvou.

reagovat

14 | fajnsmekr @ | před čtyřmi roky

To nemá cenu

Pane Malý, bylo by smutné, kdyby za ty peníze, co MP ročně město Louny stojí, nic nedělala. Vy si tady pořád melete svou, ale vězte, že když se zeptáte 50 lidí na názor na MP, tak Vám z toho 45 řekne to, co já Vám tady píšu. Ale to je jedno. Klidně si dál sněte svůj sen, že jste nepostradatelní, stateční a neukládáte jen pokuty za špatné parkování.
A k tomu rozpočtu. Když ho někdo tvoří a je jedno, jestli je to nějaká samospráva či privátní firma, vždy vychází z příjmů z loňského roku. Pokud tedy v minulých letech byly v rozpočtu města příjmy z pokut, jsou v něm plánovány i v tom stávajícím. Howgh

reagovat

15 | Malý @ | před čtyřmi roky

V podstatě neznáte oprávnění, povinnosti a pravomoce strážníků, to je pak složitá debata. Víte většina kritiků práce strážníků jsou právě ti, kteří byly pokutováni. Nejde o žádný sen, pouze žijeme v každodenní realitě ale někdo tu dle vás jistě podřadnou a nepotřebnou práci musí dělat. Máte prostě odlišný názor a naopak jsem přesvědčen, že většina občanů Loun hodnotí práci MP spíše pozitivně. Nevím co by řekli občané na to, že by si všichni strážníci vzali jen tak na zkoušku měsíc dovolené. Občanům by se to asi moc nezamlouvalo. Nisméně Vám přeji aby jste nemusel v nouzi nikdy vytáčet 156 a pokud ano, možná změníte názor na práci strážníků.

reagovat

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: