Memoriál nabídne závody, dětský den i soutěže

před jedním rokem  |  Sport | Zprávy |   0 komentářů

Louny (bab) Tuto sobotu 30. dubna se v Lounech uskuteční po Jarním běhu druhá nejstarší sportovní akce ve městě. Na tradiční Memoriál Karla Raise se sjedou běžci a vozíčkáři ze všech koutů Česka, ale i Evropy. A i tentokrát to vypadá, že největší zájem ze zahraničí bude z Holandska a Slovenska.

 

Tento závod má mezi sportovci vynikající pověst a letošního roku se koná již 27. ročník silničního běhu, 24. ročník závodu vozíčkářů a 7. ročník štafetového běhu 5×3 kilometry, to vše na trase Počerady – Louny 15 km. Po předloňské úspěšné premiéře se uskuteční na stejné trati již 3. ročník závodu na kolečkových bruslích (in line skate) – muži a junioři – 18 let a starší, ženy a juniorky –18 let a starší, dorostenci a starší žáci – do 17-ti let a dorostenky a starší žákyně – do 17-ti let. Velkou popularitu si získává také štafetový běh pětičlenných družstev na 15 kilometrů (jeden úsek cca 3 km). Jde o družstva firemních, školních, sportovních, rodinných či zájmových kolektivů i kolektivů ústavů sociální péče, bez rozdílu věku, pohlaví, zdravotních či duševních hendikepů. V týmech mohou vedle sebe startovat ženy i muži, děvčata i chlapci, děti, rodiče či prarodiče či žáci a jejich učitelé. Každé družstvo musí mít vlastní jednotný sportovní dres.
Součástí Memoriálu Karla  Raise  bude  již tradičně Lidový běh s Mizunem pro radost z pohybu a Dětský den. Start je před hlavním pavilonem v 10.45 hodin a trať je vedena po cestách výstaviště, bez výrazných převýšení. Sportovci s postižením a jejich doprovod absolvují vzdálenost 1 100 m (jedno kolo), ostatní běžci vzdálenost 2 200 m (dvě kola). Všichni účastníci lidového běhu „S Mizunem pro radost z pohybu“ budou zařazeni do losování o hodnotné ceny. Losování proběhne před hlavním pavilonem lounského výstaviště od 12.30 do 12.50 hodin. Při doběhu Lidového běhu i hlavního závodu bude závodníky povzbuzovat bubenická show TAM TAM Batucada.
Programem Dětského dne budou soutěže dětské atletiky pro nejmenší a mnoho dalších soutěží a dovednostních her, které připravili trenéři atletické přípravky ASK Elna Počerady a organizátoři z Městské knihovny Louny. Program je určen pro děti od 2 do 15 let. Probíhat bude od 8.45 do 14.00 hodin před hlavním pavilonem. Děti budou za své výkony a znalosti odměňovány drobnými dárky, které věnuje pořadatel a ostatní partneři Memoriálu Karla Raise 2016. Nebude chybět ani stánek Městské knihovny v Lounech a od 12 hodin představí ukázky požárního sportu a požárního zásahu Sbor dobrovolných hasičů Cítoliby. Snahou organizátorů je opět vytvořit příjemnou atmosféru sportovně – společenské akce.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: