Mateřská centra nabízejí hraní i hlídání také v létě

před čtyřmi týdny  |  Zprávy |   0 komentářů

Podbořansko – Prázdninové dopolední i odpolední herničky, čtvrteční dílničky, výlety do knihovny, zoo, zábavného centra, ale i hlídání dětí, občanská poradna či půjčovna dětských potřeb a kostýmů – to vše nabízejí i v létě rodinná a mateřská centra v Podbořanech a okolí.

 

Například rodinné a mateřské centrum Jonáš v Podbořanech v kulturním domě na náměstí má přes léto otevřeno každou středu od 9 do 12 hodin, kdy probíhá volná hernička v kombinaci s programy Jonášek batole a cvičení Cvičme v rytme, mrňouskové. Tuto středu ráno všichni společně vyrazili do městské knihovny, aby si užili dopoledne plné čtení i poslouchání pohádek a hraní. „V srpnu plánujeme výlet vlakem do mini zoo v Plasích a výlet do Dětského světa v Kadani. Příští týden, bude-li hezky, bychom rádi vyrazili na hravé cvičení do Meditační zahrady, kde jsme si nedávno moc užili dětský den a rodiče mají zájem o tyto akce na zahradě,“ přiblížila léto s Jonášem Petra Macíčková.
Kousek dál, za areálem TJ Tatranu také nezahálí 1. Česká společnost. „Dětská skupina Chůvička jede stále bez přestávky, máme jedno volné místo, kdyby chtěl někdo pohlídat své dítě. Stále probíhají zápisy na nový školní rok od září 2017. Děti už vyrostly a odcházejí nám do státních školek, a tak máme místa pro nové mrňousky. Funguje také občanská poradna, půjčovna, dětské oslavy. Jediné, co v létě nefunguje, je úterní volná herna, ale pokud by si chtěl někdo individuálně přijít pohrát, může klidně zavolat na 774 743 839 a domluvíme se,“ říká Zuzana Bechyňová z První České.
Volnočasové centrum Bertík v Kryrech funguje o prázdninách v pondělí, středu, pátek od 9 do 11.30 hodin, kdy je volná herna, a ve čtvrtek od 16 do 18 hodin jsou dílničky.
„V dílničkách se připravujeme na srpnový příměstský tábor v rytířském dobrodružném duchu, vyrábíme mapu světa, vlajky, draka, na kterého pak zaútočíme, ale víc už neřeknu, je to překvapení,“ prozradila Lída Motlová z Bertíka. Volnočasové centrum najdete v budově, kde sídlí také knihovna.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: