Martin na bílém koni naděloval

před čtyřmi roky  |  Kultura | Volný čas | Zprávy |   0 komentářů
bul-kovice-slavnost-nahled Buškovice – Martin na bílém koni projel v sobotu Buškovicemi. Sněhovou nadílku s sebou sice nepřivezl, ale na poselství dobrých skutků a milosrdenství nezapomněl. Svatomartinská slavnost, kterou pořádalo občanské sdružení Naše Buškovice, tak kromě zábavy poskytlo dětem i morální ponaučení. Více snímků zde.
„Na Martinovu počest si zapálíme světýlka a rozdělíme se o něj s ostatními. Vidíme, že světýlko nám darováním neubude,“ seznámila mladé účastníky s hlavním poselstvím legendy Monika Dvoržáková. Její kolegyně ze sdružení rozdávaly odměny za doma vydlabané dýně a vlastnoručně vyrobené lampiónky. Pomáhaly dětem s výrobou náramků přátelství. A nabízely zájemcům sladké a slané pečivo a horké nápoje. A když konečně zašlo slunce, tak se vyrazilo se zapálenými lampióny do ulic rozehnat temnotu. V chodbě místního domu si zájemci mohli prohlédnout také výstavku loveckých trofejí ze sbírky Martina Gutzera, který si stejně jako loni zahrál na svého svatého jmenovce.
Svatý Martin také zanechal dětem dva poklady. Monika Dvoržáková jim na snímku vysvětluje, že jak se svatomartinskými rohlíčky, tak s čokoládovými mincemi by se měly rozdělit se svými blízkými.
Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: