Krásnodvorská chlouba v novém hávu

před devíti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

kd-templ-nahled Krásný Dvůr – Jedinečnou památku z 18. století v krásnodvorském zámeckém parku už sice zdobí nová fasáda, unikátní barevné vitráže, také ozdobné části rozhledny, které byly takřka úplně rozpadlé a restaurátoři je museli vytvořit prakticky znovu, už jsou na svých místech. Avšak kompletní obnova Gotického templu stále není hotova.

 

„Obnova templu ještě není zcela hotová, momentálně dokončujeme práce v interiéru a doděláváme expoziční panely stálé výstavy. Poslední začišťování nás ještě čeká na jaře příštího roku – budeme místy retušovat vnitřní i vnější nátěry,“ sdělila na dotaz Regionu Jana Hessová z Národního památkového ústavu.
Templ se „oděl“ do nového cihlově oranžového hávu. Tato barva mnohé překvapila. Návštěvníci byli zvyklí na starou podobu rozhledny v bílo modrých barvách. „Výsledná barva templu vzešla z restaurátorského průzkumu, ukázala se nám ve vrstvách historické omítky. Pro obnovu exteriérového nátěru ji vybrali památkoví garanti Národní kulturní památky Státní zámek Krásný Dvůr,“ vysvětluje Jana Hessová.
A kdy se první návštěvníci konečně budou moci pokochat krásou této památky i výhledy z její rozhledny? „Kolaudace novogotického templu se uskuteční na jaře a pro veřejnost se otevře v dubnu 2017 se začátkem návštěvnické sezóny na zámku,“ ujistila J. Hessová.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: