Kolony a dopravní komplikace: projet Žiželicemi bude o nervy

před čtyřmi měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Žiželice (mch) Řidiči jedoucí ze Žatce směrem na Most se budou muset na příštích pět měsíců obrnit trpělivostí, v Žiželicích se od středy 29. března opravuje přemostění přes potok Hutná. Opravy značně zkomplikují život nejen šoférům, ale i obyvatelům obce. Provoz přes most je řízen semafory a v obci se tak během dopravní špičky tvoří dlouhé kolony. Celá akce je plně v režii Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které se jí bohužel, i přes žádost starosty Žiželic Petra Kvítka, rozhodly realizovat již nyní.

 

„Most je dlouhodobě v dezolátním stavu, jednal jsem proto s ŘSD o jeho opravě. Chtěl jsem však, aby jí začali realizovat, až po vybudování obchvatu. Jedním z důvodů bylo i to, že poté co se vybuduje most přes údolí, celá silnice vedoucí obcí přejde do našeho vlastnictví a obec by přemostění přes Hutnou po převzetí komunikace musela opravovat na vlastní náklady. Sdělil jsem proto ŘSD, že tuto stavbu od nich nepřevezmu. Bohužel vše nakonec dopadlo takhle,“ popisuje důvod nynějších dopravních komplikací starosta P. Kvítek a dodává: „Pokud vše půjde podle plánu, příští rok by se mělo začít stavět, obchvat by pak měl být hotový v roce 2020. Naše obec poté již nebude průjezdná, ale silnice skončí u značky s názvem obce blíž k Mostu. Do Žiželic se pak řidiči dostanou pouze směrem od Žatce. Policie totiž napojení v kopci nedoporučila s odůvodněním, že by nově vzniklá křižovatka byla pro účastníky silničního provozu velmi nebezpečná.“
Všichni obyvatelé Žiželic stavbu obchvatu vítají, doprava přes obec je ve špičce opravdu velmi hustá, někdy čekají i přes deset minut, než mohou přejít na druhý chodník. To že vesnicí vede hlavní silnice jim žádné výhody neposkytuje, nemají tak například obavy, že by tím utrpěly jejich obchody, ale naopak těší se na klid.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: