Kolem kotlů je stále nejasno

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

Žatec (jv) Další znepokojivé otázky se objevily ohledně projektu ekologizace Žatecké teplárenské. Během ní proběhla rekonstrukce dvou uhelných kotlů K1 a K2. Aniž by byly kotle namontovány a odzkoušeny, bylo dílo již 30. listopadu loňského roku od společnosti Metrostav převzato. Subdodavatelem Metrostavu na této zakázce byla společnost Polycomp, která se na rekonstrukci kotlů podílela. Ta nyní přišla s informací, že na ni Metrostav uvalil sankci přesto, že sám dostal zaplaceno v plné výši. V průběhu jednání vyvstala otázka, zda-li jsou kotle řádně předány Polycompem Metrostavu, včetně veškeré dokumentace a tudíž jestli dílo mohlo být převzato konečným odběratelem – Žateckou teplárenskou. Tento dotaz byl vznesen na posledním jednání zastupitelstva města a zástupci teplárny slíbili záležitost prověřit a podat zastupitelům vysvětlení.

 

Na jednání zastupitelstva vystoupila k tomuto bodu také Hana Pastyříková s tvrzením, že v rámci projektu Ekologizace byly propláceny některé práce dříve, než byly realizovány a také docházelo k proplacení faktur za práce, které nikdy provedeny nebyly.
V současné době probíhá ve společnosti Žatecká teplárenská hloubková kontrola ze Státního fondu životního prostředí, který teplárně na projekt ekologizace poskytl dotaci.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: