Galerie hostí výstavu Tomáše Polcara

před šesti měsíci  |  Kultura | Zprávy |   0 komentářů

Louny (red) Malíř a sochař Tomáš Polcar ze Slavětína představí svou expozici Obraz v Galerii města Loun. Slavnostní zahájení je naplánováno na pátek 3. března od 18 hodin v rámci divadelní přehlídky Lounské divadlení. Následující den, v sobotu 4. března, jste od 14 hodin zváni na komentovanou prohlídku samotným autorem.

 

Tomáš Polcar je umělec z rodu hledačů. Poté, co se z Prahy odstěhoval k Českému středohoří, si začal vedle lineárně zakoušeného rychlého městského času všímat cykličnosti času v přírodě. Začal tvořit v cyklech. Hnití plodí žití (2007) bylo poctou krajině, přírodním živlům, životu i smrti a zároveň oslavou malby. Následoval geometrizující cyklus Atomos (2010), řešící kruh jako dokonalý základní tvar, z něhož se odvozují okolní entity a vztahy.
Současná výstava Obraz v Galerii města Loun představuje vývoj od Rezonance dál, a navazuje tak na výstavní projekt Kyklos (2013), prezentovaný v GAML, soustředící se na cykly mezi lety 2007 – 2013. Tomáš Polcar se na velkých formátech vrací k uvolněnému expresivnímu stylu Hnití plodí žití a ještě posiluje monumentální výraz.
Výstavu můžete navštívit do 14. května.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: