Dobrovolníci z celého světa budou učit děti angličtinu

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

Lubenec, Kadaň (fh) Do Kadaně přijeli minulou neděli dobrovolníci z různých částí světa, aby se mohli podílet na organizaci dvou po sobě jdoucích táborů pro děti. Kromě výuky angličtiny, kterou budou dětem organizovat, budou mít také za úkol reprezentovat své země, např. Rusko, Nizozemí, Polsko, Španělsko a Japonsko, před širší veřejností.

 

První příměstský tábor, který místní organizace RADKA pro děti od 6 do 12 let chystá, začíná hned den po příjezdu cizinců, tedy 8. srpna. Mladí si tam budou moci vyzkoušet, jaké je to mluvit cizí řečí s člověkem z jiné země. Dobrovolníci budou s dětmi trávit hodiny, které budou speciálně zaměřené tak, aby prolomily jazykovou bariéru. Děti s dobrovolníky stráví nezapomenutelný čas hraním her, povídáním nebo výtvarnými činnostmi.
„Jsem velmi šťastná, že můžu být součástí takového nápadu. Mohu děti naučit něco o své zemi i o sobě a mých zájmech. Ony zase mohou na oplátku učit mě,” říká velmi nadšená Ania, která dorazí z Polska.
Druhý týden se přemístí dobrovolníci do nedalekého Lubence, kde budou také pomáhat s organizací tábora. Ten již nebude tolik zaměřený na výuku angličtiny, ale už jen přítomnost cizinců může děti od 6 do 15 let motivovat k tomu, aby si vyzkoušely komunikaci v cizí řeči.
Zahraniční dobrovolníci tam budou fungovat jako klasičtí táboroví vedoucí, takže každý z mladých účastníků bude muset během táborových her prokázat i své schopnosti domluvit se v anglickém jazyce.
RADKA z.s. je nezisková organizace, jejímž posláním je zavádět chybějící služby pro rodiče a děti v místním regionu; zaměřuje se především na oblast volného času, vzdělávání, sociálních služeb, dobrovolnictví a zahraniční spolupráce.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: