Do Prostějova postupují i herečky z Třetího věku

před pěti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Louny (ok) Městská knihovna Louny pořádala v sobotu 11. března Louny, Poeticky! 2017, krajskou postupovou přehlídku uměleckého přednesu a divadel poezie Ústeckého kraje s výběrem na národní festival Wolkrův Prostějov. Přihlášeno bylo osmnáct recitátorů a dva divadelní soubory.

 

Poetická sobota byla rozdělena do dvou částí. První část se konala v kongresovém sále knihovny, kde všichni recitátoři předávali své dva texty. Sóloví recitátoři jsou rozděleni do tří kategorií: nejmladší do 18 let věku, starší mezi 18 a 21 lety věku a nejstarší od 22 let věku. Odpoledne se všichni přesunuli do prostoru Klub(ovny) Luna na divadelní část, rozbory s lektorským sborem a vyhlášení výsledků.
Lektorský sbor ve složení Jan Anderle, Eva Zámečníková, a Lucie Veličková doporučil k postupu z první kategorie Nicole Haismanovou, Petra Forsta a Mikuláše Becka. Zvláštní cenu lektorského sboru za přednes povídky Polednice získala Kateřina Zárubová.
Nejlepšími recitátory ve druhé kategorie byli Tereza Svěráková, Eliška Floriánová a Josef Šišulák. Zvláštní cenou lektorského sboru za přednes prózy Hovor s malým Mílou porota ocenila Lukáše Urbana. V nejstarší kategorii obdržela Lena Slámová Zvláštní cenu lektorského sboru za přednes textu Manželské sblížení.
Do Prostějova se podívají také herečky z divadelního souboru Třetí věk Louny se svou nejnovější autorskou hrou Analéma. Soubor ve složení Hana Dvořáková, Helena Hajná, Růžena Horáková, Věra Rücklová, Anna Šťastná, Zinaida Tyburcová, Eva Venclíková a Anna Železná pod vedením Renaty Vordové se celostátní přehlídky zúčastní již po několikáté a vždy si přivezly ocenění poroty i diváků.
Louny, Poeticky! spadá do jarního poetického období, které již tradičně hostí Městská knihovna Louny. V únoru se konala recitační přehlídka žáku ZŠ Jana Amose Komenskho, na konci března se uskuteční oblastní kolo Dětské scény. Krajské kolo s postupem na celostátní ve Svitavách je v plánu na konec dubna. Zmíněné přehlídky jsou i letos podpořeny finanční pomocí z Ministerstva kultury a zastřešeny národní informační a poradenským střediskem pro kulturu NIPOS-ARTAMA.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: