Děti už půjdou do školy bez obav

před čtyřmi roky  |  Zprávy |   0 komentářů
Louny – S novým projektem přišla Základní škola Školní v Lounech. Pro rodiče, kteří přišli s dětmi k zápisu do prvních tříd, nabídla pilotní ročník projektu Do školy bez obav. Pedagogové při první schůzce s předškoláky při zápisu diagnostikovali u zhruba patnácti dětí drobné nedostatky.
„Jedná se například o zrakové a sluchové vnímání, grafomotoriku, matematickou představivost, vnímání prostoru a času nebo koncentraci,“ vyjmenovala problémy ředitelka školy Věra Benešová. V současné době vždy jednou týdně dochází děti z mateřských škol na deset lekcí projektu. Vždy jsou rozděleny do tří skupin, kde se každá učitelka individuálně věnuje jednotlivým problémům, po čtvrt hodině se pak u vyučujících prostřídají. „Každé dítě má své desky se svými pracovními listy z každé hodiny, na konci školního roku pak proběhne vyhodnocení. Jsme připraveni rodičům nabídnout i další pokračování lekcí i v první třídě. Sami rodiče tenhle nápad uvítali a jsou s naší nabídkou spokojeni,“ shrnula novinku ředitelka.
Pokud se pilotní program, který by zdarma pomohl dětem s jejich drobnými nedostatky, osvědčil, je připravena škola zažádat na další školní rok o grant.
Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: