Další podzemní kontejnery vzniknou na Mírovém náměstí

před pěti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Louny (lus) Další podzemní kontejnery by měly ve druhé polovině roku vzniknout v Lounech. Radnice jejich umístění plánuje na Mírovém náměstí v Lounech. Podzemní kontejnery by měly nahradit nevzhledné stání velkoobjemových nádob v Hilbertově ulici. V závěru února na náměstí proběhl průzkum, který potvrdil, že tam může být stavba provedena. První podzemní kontejnery byly na konci loňského roku instalovány v ulici Na Valích.

 

„Geologický průzkum, za pomocí vrtných sond skutečně proběhl, jako součást zadání projektové dokumentace na podzemní kontejnery na náměstí. Dva vrty řešily pouze plochu, kde mají být kontejnery umístěny,“ uvedla Blanka Sunkovská, vedoucí odboru správy majetku města lounské radnice. U prvních podzemních kontejnerů v ulici Na Valích radnice průzkum nedělala. „V loňském roce jsme obdobný průzkum nezadávali, na tomto místě nebylo podezření z možného podsklepení popř. kaverny,“ dodala vedoucí s tím, že průzkum obavy z podsklepení naštěstí na náměstí nepotvrdil. Po zpracování projektové dokumentace může radnice přistoupit ve druhém pololetí roku k realizaci stavby. Kontejnery budou umístěny na parkovišti podél chodníku. Náklady na projektovou dokumentaci činí 59 tisíc korun včetně nákladů na geologický průzkum. Odhadované náklady na realizaci jsou přibližně osm set tisíc.
A jak jsou občané s novinkou prozatím spokojeni? „Co se týká spokojenosti občanů, tak po počátečních obavách jsou ohlasy veskrze kladné. Samozřejmě se musí sledovat jejich zaplnění a zajistit včasný odvoz,“ uvedla B. Sunkovská. K tomu mají sloužit čidla, která radnice dodatečně objedná, aby nevznikly situace, kdy i podzemní kontejnery přetékají odpadem. „Nově zřizované kontejnery již těmito čidly budou osazeny od začátku jejich provozu. I pro nás je to nová zkušenost,“ uzavřela.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: