Cyklostezka dostala posezení

před třemi roky  |  Volný čas |   0 komentářů
Žatec – Na nedávno vzniklém úseku cyklostezky Ohře finišují poslední dokončovací práce. Přibylo zde vybavení odpočinkových míst a odpadkové koše. V budoucnu se počítá také s osvětlením stezky.
Úsek cyklostezky byl vybudován v závěru loňského roku. Měří kilometr a vede od uhelných skladů k lávce pro chodce přes řeku. Před nedávnem byla stezka osazena informačními tabulemi, v minulém týdnu zase podél ní nainstalovali pracovníci lavičky a stoly pro odpočinek a také odpadkové koše. Vznikla zde tak celkem tři odpočinková místa. Pořízení mobiliáře město vyšlo na bezmála 500 tisíc korun. V závěru roku se podél cyklostezky plánuje také vybudování veřejného osvětlení. Počítá se také se zřízením tzv. broukoviště věnovaného chráněnému brouku páchníkovi.
Vedení města by rádo pokračovalo v budování cyklostezky. Chce proto v letošním roce požádat o dotaci na výstavbu úseku, který naváže na ten stávající. Povede od lávky u koupaliště až k železničnímu mostu u Libočan. Žádost o finance bude směřovat tam, kde již uspělo s první částí stezky, na Státní fond dopravní infrastuktury.
Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: