Cyklistům vjezd zakázán

před třemi roky  |  Sport | Volný čas | Zprávy |   0 komentářů
Žatec – Na in-line oválu, který se nachází ve sportovním areálu za koupalištěm, nedávno přibyla značka zákaz vjezdu pro cyklisty. Důvodem je zvýšení bezpečnosti bruslařů na oválu.
„Stávalo se, že přišla například skupinka dospělých cyklistů, která začala kroužit po oválu. Nebylo to pro bruslaře bezpečné, proto jsme se rozhodli zakázat cyklistům vjezd,“ sdělil Andrej Grežo, jednatel Technické správy s.r.o. Žatec, která sportovní areál spravuje.
Krátce po zavedení tohoto zákazu se na nás v redakci obrátil jeden rodič, který areál za koupalištěm se svým dítětem pravidelně navštěvuje. Vysvětlil, že na oválu jezdí na bruslích a jeho malé dítě ho provází na dětském kole, protože zatím neumí bruslit.
Zeptal se proto naším prostřednictvím, zda by nebylo možné pro tyto případy, kdy je na ovále rodič s malým dítětem na dětském kole, na které dává pozor, udělit výjimku a umožnit dítěti jízdu. „Pokud tam nikdo jiný kromě dvojice rodič dítě jezdit nebude, tak dítě na kole jet může. Pokud by se ale na oválu nacházelo víc lidí, tak mu jízdu nebude možné povolit z důvodu bezpečnosti ostatních bruslařů,“ vyjádřil se Andrej Grežo.
Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: