Chmelfest provázel déšť, přesto se návštěvníci dobře bavili

před čtyřmi roky  |  Kultura | Volný čas | Zprávy |   0 komentářů
p5257821-nahled Žatec – Tradiční Chmelfest letos prošel menší inovací – byl spojen se Dnem otevřených dveří v Žateckém pivovaru, takže se jeho hlavní dění přesunulo na Žižkovo náměstí a dvůr pivovaru. Konal se uplynulou sobotu. Na pódiu probíhala celý den produkce hudebních kapel. Pro děti zde byla přichystána Road show Bobík. Příchozí měli možnost ochutnat šestnáct druhů piv vařených ze žateckého chmele na území města a prohlédnout si pivovar. Více snímků ze slavností najdete zde.
Každoroční průvod Chmelobrany, alegorických vozů, jezdců na koních a zemědělské techniky – Chmelmarš letos vyjel od kostela Nanebevzetí Panny Marie k Chmelovému majáku, odkud se vrátil na náměstí Svobody. Zde byl symbolicky naražen sud s Májovým ležákem a skřítek Hop za asistence dětí vypustil Chmelařské léto.
Tradiční Memoriál Lojzy Lupulína v pivních disciplínch se pak odehrál na Žižkově náměstí. Zúčastnilo se ho sedm družstev. Zvítězili v něm Pivní šourci, druzí skončili Pivní inženýři a třetí místo obsadily Pivoňky. Počasí bohužel odpoledne chmelovým slavnostem moc nepřálo a tak se jejich návštěvníci skryli pod stříšky a deštníky.
Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: