Jestli chce Čermák ředitelovat, musí znovu do konkursu

před pěti roky  |  Zprávy |   0 komentářů
Louny – Jediným možným východiskem v problematice ředitele Základní školy Prokopa Holého v Lounech je podle starosty Radovana Šabaty vypsání nového výběrového řízení. Radnice si totiž nechala udělat právní rozbor. „Výběrové řízení opravdu skončilo. Zdeněk Pištora byl jmenován do funkce ředitele největší ZŠ v Lounech, převzal jmenovací dekret, ale na nátlak v pondělí 25. června odstoupil. Možnost tedy postupu druhého v pořadí Milana Čermáka však už byla uzavřena. Podle právního rozboru to bylo jediné možné východisko. Tento postup máme ověřený i od školské komise Krajského úřadu Ústeckého kraje,“ shrnul Radovan Šabata.
Rada také v pondělí vzala na vědomí petici proti jmenování Pištory ředitelem ZŠ P. Holého, ale zásadně nesouhlasí s jejím obsahem. V bodě jedna je totiž uvedeno, že proti Pištorovi je vedeno řízení u Krajského soudu v Ústí nad Labem a nesplnil tím podmínku danou výběrovým řízením. „Pro nás je nejdůležitější výpis z rejstříku trestů. Ten měl Zdeněk Pištora čistý, bez záznamu,“ dodala mluvčí radnice Renáta Čapková. „Věřím, že pro mnoho učitelů může být vypsání nového řízení výzvou, doufám, že se přihlásí hodně zájemců,“ dokončil starosta Šabata.
Výběrové řízení by mělo být vypsáno do konce září letošní roku. Zatím povede školu od 1. srpna zástupce ředitele Radka Dinková až do doby jmenování nového ředitele školy.
Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: