Bezplatný internet v centru

před čtyřmi týdny  |  Zprávy |   0 komentářů

Louny – Náměstí v Lounech je pokryto signálem wifi sítě. Novinku přivítají nejvíce asi mladí lidé, pro něž je surfování na internetu samozřejmostí. Bezplatné připojení k internetu jim na lounském Mírovém náměstí ušetří mobilní data.

 

O možnosti zřízení bezplatného internetového připojení pro veřejnost v centru města rozhodla letos na jaře lounská radnice. „Nápad vzešel v závěru loňského roku z jedné z pravidelných schůzek starosty a vedení města s osmnáctiletými občany, studenty místní střední školy,“ řekla Kamila Jarolímková z kanceláře úřadu starosty.
Wifi připojení k městské bezplatné síti nabízí uživatelů čerpat až 500 MB dat po dobu připojení jedné hodiny. Po vyčerpání určeného datového limitu nebo uplynutí času budou uživatelé od sítě automaticky odpojeni a další připojení mohou provést nejdříve za dvě hodiny.
Pořizovací náklady na zařízení a instalaci nepřesáhly třináct tisíc korun. Za následný provoz sítě město zaplatí 968 korun měsíčně. Pro veřejnost je nová služba poskytována bezplatně, stejně jako v jiných městech.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: