Adventní koncerty ZUŠ Podbořany

před desíti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Podbořany – Kostel sv. Petra a Pavla v Podbořanech rozezní již tuto neděli 11. prosince v 17 hodin Adventní komorní koncert základní umělecké školy. Vystoupí učitelé a žáci ZUŠ Podbořany, jako hosté zahrají kolegové ze Severočeské filharmonie Teplice.

Program bude laděn nejen na hudbu starších vývojových období baroka a klasicismu, ale také zazní aranžmá moderních vánočních populárních skladeb z dílny klávesistů učitelky Zdeňky Fantové. Uslyšíme např. slavné O Holy, Night Ch. A. Adama, Reverberiho Roční období v Benátkách, aranžmá Beethovenovy Osudové symfonie, slavný Air od J. S. Bacha či Schubertovo Ave Maria a řadu krásných světových skladeb, které patří neodmyslitelně k atmosféře vánoc. Je skutečně se na co těšit!

V pondělí 19. prosince od 17 hodin zveme všechny do Kulturního domu v Podbořanech na velký vánoční Hudebně-taneční večer ZUŠ Podbořany. Vystoupí zajímavé hudební formace školy s atraktivním spíše populárním programem, také např. učitel Kirill Burdalev, který působí mj. jako člen Symfonického orchestru Mariánské lázně. S ním budeme moci poslechnout si krásné melodie pro hoboj, které zazní v doprovodu kytary učitele Lubomíra Beneše. V druhé polovině koncertu se představí taneční oddělení školy, které letos nově vede učitelka Karolína Hlinková. Aktivně působí na pražské taneční scéně v několika renomovaných divadlech. Zatančí její noví žáci a také Karolína se svým manželem. Můžeme se těšit na vynikající profesionální podívanou. Po koncertě proběhne v kulturním domě výstava výtvarných prací školy z dílny učitelky Ivy Mottlové. Aby toho nebylo málo, zveme po koncertě všechny na setkání školy s veřejností, které proběhne ve foyeru Kulturního domu. Pro hosty koncertu bude po jeho skončení uspořádáno menší posezení s občerstvením. Jste srdečně zváni!

Martin Říhovský

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: